Сторінки

Класний керівник. Національно-патріотичне виховання.



До дня вшанування памʼяті жертв геноциду Кримськотатарського народу 18 травня.
https://youtu.be/4CbLm6u-W5Q

Переглянути фільми:https://youtu.be/S3xE_nq7iAw



Додатково:https://youtu.be/NX47lIdJ1ck

До дня Чорнобильської трагедії:https://youtu.be/LZaWSQ64AmA




Виховна година на тему:"Літопис родо­воду. Складання власного родового дерева."
Родовідне древо королів та імператорів
династії Габсбургів
,
1725—30, Імператорська скарбниця, 
Відень

 Ой роду наш красний,

 Роду наш прекрасний, –

 Не цураймося, признаваймося,

 Бо багато нас є.

 (Українська народна пісня) 

Родовідна память – явище в українському побуті унікальне. В давнину було за обовязок знати поіменно свій родовід від п’ятого чи навіть сьомого коліна.

Пам'ять про своїх предків була природною потребою. Триматися свого родоводу, оберігаючи в такий спосіб сімейні реліквії і традиції та передаючи їх у спадок наступним поколінням, було обов’язком.

У наш час, час бурхливого національного відродження і національного усвідомлення власної самобутності, історичне минуле країни та окремих сімей, окремих місцевостей стає предметом особливої зацікавленості…

 1.      Наскільки важливим є дослідження родоводу для кожної людини зокрема?

         Дійсно, зараз є мода на те, щоб шукати в своєму роді князів чи видатних людей, щоб відкопати дані і відчути приналежність до якоїсь знаменитої родини. Якщо і не знайдеться такої інформації, то однаково є багато інших цікавих фактів в сімейних історіях. Переважно під час складання родоводу увагу звертають на те, хто і коли народився, коли помер, ким був. Багато потрібної інформації упускають, хоча вона є важливішою. Насамперед, варто звернути увагу на жіночу і чоловічу традиції в сім’ї — чим займалися, коли виходили заміж чи одружувалися, скільки дітей в сім’ї планували і скільки народжувалося, дитячі смертності, хвороби, професії, рід занять, випадки, які характеризують сімейний сценарій і людину.

2.      Чого ще навчає родовід?

               Вчить будувати стосунки, планувати сім’ю. Якщо наші предки чимось успішно займалися, це дає можливість нам пишатися ними, додає сил і впевненості. Нам не обов’язково виконувати всі родовідні приписи і традиції. Ми можемо йти у своєму напрямку за покликом душі. Бувають такі позитивні сценарії, в які людина не вписується. Є покоління інженерів чи педагогів, де народжується і росте творча дитина, а в сім’ї прийнято що всі дівчатка стають вчителями. Тут варто відстоювати свою позицію. Якщо добре пошукати, то в роду завжди знайдеться предок, який пішов своєю дорогою.

3.      Часто перед одруженням рекомендують уважно дивитися на батьків своєї майбутньої половини і їх стосунки.

               Тут головне, щоб підбирали собі пару не як під час селекції тварин, порода до породи, а все-таки за почуттями, але враховували психологічні особливості стосунків в родинах.  Все врахувати неможливо. Однаково буде безліч неспівпадінь, але якщо люди люблять один одного, то це не є перешкодою для створення сім’ї. Головне поговорити один з одним і домовитися. Якщо на етапі романтичних стосунків жінка скаже, що вона хоче народжувати дітей і бути домогосподинею, а чоловік у свою чергу погодиться на це, то потім не буде ставити до неї інших вимог. Якщо це непроговорено, то з часом  настають розчарування.

4.      Чи залежить доля людини від її власного вибору?

               Є три аспекти: те що ми отримали у спадок — генетичний фактор, соціально-психологічні особливості (те, що передається, навіюється з дитинства), третє — те що ми самі обираємо.

             Коли беремося до складання генеалогічного дерева, то головне прислухатися до себе. Родовід — це інструмент для творчості, який дає дуже багато можливостей. Коли враховувати ці аспекти, то виходить спільна із предками творчість і примноження родинних традицій, розвиток власного сценарію і набуття позитивного досвіду для майбутнього покоління.


Тест: Як добре ви знаєте Україну?

https://vseosvita.ua/news/test-yak-dobre-vy-znaiete-ukrainu-14834.html?rl=137316

Тест: як добре ви знаєте цікаві куточки України?

https://mamabook.com.ua/onlinetest/test-yak-dobre-vi-znaete-cikavi-kutochki-ukraini/2/.

21 Вересня- День Миру. Учні створили плакат.

21 листопада - День гідності та Свободи.

У День гідності та свободи українці вшановуватимуть пам’ять загиблих під час Революції Гідності, зокрема, приносячи квіти і лампадки до пам’ятних місць. З нагоди свята зазвичай проходять виставки та акції. Традиційно 21 листопада відбувається поминальний молебень і покладання квітів на алеї Героїв Небесної Сотні у Києві.        

        У День Гідності і Свободи віддаємо шану пам’яті Героям Небесної Сотні, великому братству безстрашних українців,  які заплатили у 2014 році найвищу ціну за свободу нашої держави, змінили хід її історії.   Тоді ми не знали, що війна, яка триватиме не один рік, забере на небеса ще не одну сотню героїв. На превеликий жаль, і до сьогодні вже тисячі українців загинули, обороняючи мирне життя і незалежність України. Але перша Небесна Сотня Героїв залишиться навіки у пам’яті українського народу головним символом справжнього, безкомпромісного патріотизму.

Слава Україні!

Слава Героям Небесної Сотні!

28 листопада – День пам’яті жертв Голодомору

Щороку у четверту суботу листопада Україна і світ вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років.

Вшанувати пам’ять жертв Голодомору в умовах карантинних обмежень можна традиційною хвилиною мовчання о 16:00, 28 листопада, а також запаливши на підвіконнях своїх осель свічку у пам’ять про вбитих голодом.





           Ці історичні події минулого  страшного пережитого нашими предками завжди залишаться у памяті нашій  і записаними в памяті нащадків…


Немає коментарів:

Дописати коментар